הכלל השלישי לכתיבה ולחיים - חסם צנזורות™ - ביטוי וריפוי | תמר אגמון

הכלל השלישי לכתיבה ולחיים – חסם צנזורות™

הכלל השלישי לכתיבה ולחיים קיים בזכות יצור קטן ומפחיד שקיים אצל כל האנשים בעולם. כשהוא חוסם אותך מלהצליח, לחלום ולכתוב, צריך להלחם עם כוחות הבטחון הכי גדולים ומסתוריים שיש.

הכלל השלישי לכתיבה ולחיים, וההמצאה פורצת הדרך שפיתחתי ביחד עם חברת הענק. 

הכלל השלישי לכתיבה ולחיים קיים בזכות יצור קטן ומפחיד שקיים אצל כל האנשים בעולם. כשהוא חוסם אותך מלהצליח, לחלום ולכתוב, צריך להלחם עם כוחות הבטחון הכי גדולים ומסתוריים שיש.

לפני שנים רבות, גויסתי לפרויקט סודי וקשוח, שאליו התחייבתי בכל מאודי. בתור מומחית רבת שנים בביקורת, פחדים, מחסומים וצנזורה, איתרו אותי ומינו אותי לראש צוות של הכוחות המיוחדים ב- NASA. תפקידנו היה לפתח דרך שתנטרל את אותם יצורים שיושבים על הכתף, או לופתים את הגרון, או צצים בחלומותיהם של אנשים יצירתיים. מפלצות הצנזורה, קראנו להם אז. לאחר מחקר מעמיק, לוחמה משוכללת והרבה למידה ופיתוח, הצלחנו להגיע למכשיר שמשאיר את כל מפלצות הביקורת והצנזורה מחוץ למרחב שבו מתבצעת כתיבה. מעטים הם מנחי הכתיבה שמורשים לעשות שימוש בחסם הצנזורות™. אני אחת מהם. הנחיתי סדנאות בתוך מבנים משוריינים, אוהל במדבר, בתי חולים, על שפת הים, על שפת אגם, בתוך הרבה בתים ודירות, בכפרים, בקיבוצים ובערים. בסלון ובמטבח, בסקייפ, במייל ובטלפון. בקבוצות ענקיות וליחידים. בכל מוסד ומיקום שבו ישבתי, הופעל חסם צנזורות™. והאנשים כתבו וכתבו, גם העיקשים והחסומים שבהם. יכולנו לשמוע את הצנזורות הקטנות יושבות עם השתיה והפיצוחים, מחוץ למתחם, ממתינות לנו כמעט בשקט. אבל בפנים, היינו מוגנים תמיד.בסדנאות ובמפגשים שלי יש תרגיל שעוזר לשחרר את המחסומים לתמיד. בינתיים, נסי לשים לב איך נראה המפלץ שלך? כמו מי הוא נשמע? ומה הוא רוצה ממך?
זכרי – כל מרחב שאי פעם הנחיתי בו, היה מחווט באופן המקצועי והסודי ביותר, בחסם צנזורות ™. גם הפוסט הזה מוגן בטכנולוגיה המשוכללת הזו. היי רגועה והמשיכי לכתוב.

לחצי כאן לכלל הרביעי של ביטוי וריפוי

אהבת?
שתפי את כל הטוב הזה

שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

תמר אגמון

תמר אגמון

הצטרפו לרשימת התפוצה
ותדעו הכל

מבטיחה לא להטריד. מילה שלי.

מה פספסת?

הכלל החמישי לכתיבה ולחיים – לדבר או לשתוק?

אל תחששי שאת מפריעה ואל תקצרי ותצמצמי את הנוכחות שלך. תני לעצמך להשתייך, למלא את המרחב באור שלך, להעניק מעצמך החוצה לעולם. זו, בעיני, נדיבות.

המשיכי לקרוא

מה שלומך? טוב תודה.

על אמונה, תקווה והצלחה. לתת לסשה לרדת מהגג.

המשיכי לקרוא

41 עצות לעצמי לכבוד יום הולדת ארבעים ואחת

יש לי יומולדת. ויש לי באמת הרבה מזל טוב. שוחחתי עם עצמי של פעם ויצאה לי רשימה.

המשיכי לקרוא

מה תרצי?

פוסטים נוספים שבטוח יעניינו אותך:

אנרגיה יצירתית

מורתי התמנונית – שיעור בהקשבה למוזה

הדבר העיקרי שהמסע הזה מלמד אותו, ואותנו הצופים, היא אותה תכונה עדינה ובלתי מוגדרת, שהיא בעיני האיכות החשובה ביותר הנדרשת לכל סוג של מערכת יחסים

המשיכי לקרוא
למה-צריך-הסכם-סודיות-בתהליך-ליווי-יצירתי_

מה קשור חוזה משפטי לטיפול בכתיבה?

איך תהליך רגשי ויצירתי יכול להוביל להישגים עסקיים וכלכליים? ולמה צריך הסכם סודיות?

המשיכי לקרוא
פנזטיות מתגשמות

המדען שכתב שירה, המשורר שפתח סטראטאפ ואיך נהייתי מוזה מקצועית

מבחינתי העבודה היא זהה – הוא זה שיוצר ועושה, אני "רק" עוזרת לו לשחרר את הרעיון מהחלום אל המציאות. התחלנו לעבוד על הפטנט, אותו חלם עשר שנים.

המשיכי לקרוא

הירשמי לקהילה של "ביטוי וריפוי" וקבלי חינם את ארבעת שלבי השיטה ליישום מיידי

גלילה למעלה

תודה על ההרשמה!

מכתב היכרות ועוד משהו קטן ממני
ממתינים לך במייל.
תמר אגמון