מה שלומך? טוב תודה. - ביטוי וריפוי | תמר אגמון

מה שלומך? טוב תודה.

על אמונה, תקווה והצלחה. לתת לסשה לרדת מהגג.

לתת לסשה לרדת מהגג

״אין סיכוי שהוא יצליח לרדת משם״ אשר כיווץ את ראשו בין כתפיו ומצמץ לעבר השמיים.
סשה דילג בין ענפי עץ האלון, וניצל את הצמרת כדי לעבור אל גג הבית.
״ברור שהוא יירד משם״ גלגלתי עיניים לעברו, ״אם עלה, יצליח לרדת״.
״אני לא רואה את זה קורה. ואיך עכשיו נביא סולם, נחלץ אותו, ואם הוא ייפול?״ בכל פעם שאשר הגיע לבקר, היו לו תהיות מלאות ספק, יאוש ודאגה. עוד באירופה הוא היה סקפטי.
כמה קטן אמונה אתה יכול להיות, אשר?
סשה היה חתול לבן, שהגיע אל חצרנו בשנת 1990, עם העליה הגדולה מברית המועצות. ומכאן שמו.
מעצם חתוליותו, היה לי ברור שאם טיפס עד לגג (כפי שהוא מטפס כל יום, גם כשאשר ואני לא יושבים בחצר ומתבוננים בו), הוא גם ירד ממנו.
״אני אשה מאמינה״, אמרתי, מצלה על מצחי בכף יד פרושה. ״חתולים עולים, יורדים״.
״מה את מקשקשת״, כעס עלי אשר, ״אני מכיר את ההורים שלך, לא ראיתי אנשים יותר חילוניים מהם בחיים שלי. פרומיל אמונה את לא ספגת״.

על אמונה, תקווה והצלחה.

אמונה לא קשורה לדת או לאלוהים. אמונה היא אופטימיות, תקווה, היא להסכים לראות שבכל רגע של המציאות, יש מספר אפשרויות, כמה נקודות מוצא, כמה שבילים להגיע אל התוצאה. אמונה היא להסכים ללכת בשביל, גם אם אינך יודעת את התוצאה.
להאמין שהשמש תזרח ותשקע גם מחר, כי ככה היא עושה הרבה לפני שאת והסקפטיות שלך נולדתן. כמו שחתולים תמיד יורדים מהעץ שהם טיפסו עליו. כמו שכלבים תמיד שמחים לקראתך ואוהבים, כי הם כלבים.
וגם אם טיפסת על עץ גבוה מדי, ואת לא מצליחה לרדת ממנו, זכרי את רבי נחמן, שהיה תלמידו המסור של אהוד בנאי והרבה לצטט אותו: ״אִם אַתָּה מַאֲמִין, שֶׁיְּכוֹלִין לְקַלְקֵל, תַּאֲמִין שֶׁיְּכוֹלִין לְתַקֵּן.״
כשתהיה לך אמונה בחוקי הטבע הבסיסיים, תהיה לך אמונה בעצמך. כל יום קצת.
וזה וואלה לא פשוט וקל כלל וכלל. צריך לחזק ולתחזק את שריר האמונה. לא נולדתי אופטימית ולא גדלתי שמחה ומלאת תקווה. להפך, חגגתי על דכאון קליני שנים רבות. אז איך מתחילים להאמין?
אצל ימימה למדתי את הכרת הטוב. כל מורה רוחני, מאמן, פסיכולוגית ומטפל רגשי ילמדו אותך אודות הכרת תודה. לראות את הרגעים הפיצפונים, המיקרוסקופיים, שבהם יש טוב, יש תקווה, יש התפתחות של משהו חדש, צמיחה מרגשת. מי שלמדה מדיטציה מכל סוג שהיא, יודעת: זה מתחיל בשבריר שניה יחיד של שקט. בהתחלה את מרגישה כל כך הרבה רעש, ואי נוחות, ואני שונאת יוגה תביאו לי לזוז יותר, ואני לא מסתדרת עם מדיטציה זה מעצבן אותי, אבל פתאום יש רגע אחד קטון, של שלווה, של הנני, של בהירות. של אמונה.
במשך שנים היה לי מודבק לדלת הארון של חדר השינה דף שכתובה בו הכותרת ״תודה על״ ומתחתיה שורות ריקות ממוספרות. כדי שלפני השינה ואיך שאני מתעוררת, אראה ואזכור לעשות לעצמי בלב רשימה של הדברים הטובים שיש לי בחיים.
הכרת הטוב, הכרת תודה, מה יצא? טוב תודה.
כל יום, שימי לב לחמישה דברים שתוכלי להכיר בטוב ולהודות עליהם. וכשאת מרגישה שאין שום דבר טבו להודות עליו, תודי על האוויר שאת נושמת, על המים בברז, על המיטה שאת ישנה בה, כל דבר פיצפון.
רוצה דף שיעזור לסשה הפנימי שלך לרדת מהעץ? ירגיע את ספקותיו של האשר הפנימי? ישיב לחייך אמונה ותקווה?
מלאי את הטופס הזה וקבלי דף "טוב תודה" להורדה מיידית.

אהבת?
שתפי את כל הטוב הזה

שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

תמר אגמון

תמר אגמון

הצטרפו לרשימת התפוצה
ותדעו הכל

מבטיחה לא להטריד. מילה שלי.

מה פספסת?

הכלל השלישי לכתיבה ולחיים – חסם צנזורות™

הכלל השלישי לכתיבה ולחיים קיים בזכות יצור קטן ומפחיד שקיים אצל כל האנשים בעולם. כשהוא חוסם אותך מלהצליח, לחלום ולכתוב, צריך להלחם עם כוחות הבטחון הכי גדולים ומסתוריים שיש.

המשיכי לקרוא

להחזיק מרחב

מרחב מוחזק הוא זמן ומקום שבו הנוכחים חשים בטוחים, עטופים, מעורסלים ואהובים. כמו תינוק. בכל רגע בו את מצליחה להיות נטולת שיפוט ומלאת חמלה. כשאת מסכימה לקבל את המתרחש מבלי להתווכח, אלא מתוך הבנה שמה שקורה כרגע הוא חלק ממה שצריך לקרות. כשהאדם שמולך מרגיש שהוא יכול, אבל באמת, לפתוח את ליבו ולדעת באופן עמוק וראשוני, שיקשיבו לו. שיראו אותו, ככה פשוט כמו שהוא.

המשיכי לקרוא

תאמיני לי, כל המוזיקאים והאמנים והמשוררים, היו חולי נפש

יום בשבוע אני מלמדת כתיבה במרכז רפואי למתמודדי נפש.

המשיכי לקרוא

מה תרצי?

פוסטים נוספים שבטוח יעניינו אותך:

אנרגיה יצירתית

מורתי התמנונית – שיעור בהקשבה למוזה

הדבר העיקרי שהמסע הזה מלמד אותו, ואותנו הצופים, היא אותה תכונה עדינה ובלתי מוגדרת, שהיא בעיני האיכות החשובה ביותר הנדרשת לכל סוג של מערכת יחסים

המשיכי לקרוא
למה-צריך-הסכם-סודיות-בתהליך-ליווי-יצירתי_

מה קשור חוזה משפטי לטיפול בכתיבה?

איך תהליך רגשי ויצירתי יכול להוביל להישגים עסקיים וכלכליים? ולמה צריך הסכם סודיות?

המשיכי לקרוא
פנזטיות מתגשמות

המדען שכתב שירה, המשורר שפתח סטראטאפ ואיך נהייתי מוזה מקצועית

מבחינתי העבודה היא זהה – הוא זה שיוצר ועושה, אני "רק" עוזרת לו לשחרר את הרעיון מהחלום אל המציאות. התחלנו לעבוד על הפטנט, אותו חלם עשר שנים.

המשיכי לקרוא

הירשמי לקהילה של "ביטוי וריפוי" וקבלי חינם את ארבעת שלבי השיטה ליישום מיידי

גלילה למעלה

תודה על ההרשמה!

מכתב היכרות ועוד משהו קטן ממני
ממתינים לך במייל.
תמר אגמון