לוגו מוזה מקצועית

תמר אגמון, ליווי וייעוץ למנהלים.

תרומה ולמידה – דו"ח הכנסות והוצאות האמיתי של כל עסק.

בכל התנהלות עסקית וכלכלית חשוב להיות מודעים למצב החשבון, יעני – כמה כסף נכנס וכמה יוצא. עבורי, מה שעוטף את ההכנסות-הוצאות הכלכליות, הם שני אלמנטים בלתי נפרדים מהעסק ומהחיים: תרומה החוצה ולמידה פנימה. אלה הן ההכנסות וההוצאות המשמעותיות שלי, מעבר למספרים.

בכל התנהלות עסקית וכלכלית חשוב להיות מודעים למצב החשבון, יעני – כמה כסף נכנס וכמה יוצא.
עבורי, מה שעוטף את ההכנסות-הוצאות הכלכליות, הם שני אלמנטים בלתי נפרדים מהעסק ומהחיים: תרומה החוצה ולמידה פנימה. אלה הן ההכנסות וההוצאות המשמעותיות שלי, מעבר למספרים.
בכל שנה אני לומדת משהו חדש. עברתי דרך עד שהסכמתי להתמסר למורים ולדרכי למידה חדשות מבלי לחשוש מ"השפעה" חיצונית. החל מתארים אקדמיים רשמיים, ועד לקורסים וסדנאות מאלף סוגים ורמות איזוטריה דקיקות ושוליות (יתרונות החיים היצירתיים עם הפתעת קשב וריכוז).
למידה של תחום חדש היא הכנסה חשובה מאין כמוה להתפתחות וצמיחה עסקית ואישית. לפי תפיסתי, צמיחה עסקית אינה יכולה להתקיים באופן מיטיב ללא צמיחה אישית.
הצד השני של עשייה עסקית-רגשית מיטיבה, היא תרומה. הוצאה מתוך עצמי ומתוך העסק שלי החוצה לעולם. כל חיי הייתי אקטיביסטית, בדרך כלל לא בקדמת הבמה, ותמיד מצאתי דרך לתרום החוצה, גם כשלא היה לי שקל.

על להיות מכשפה בשמלת מעצבות.

או – כמה זה פשוט לחיות חיים מכושפים גם אם אין לך מטאטא או חתול.

או – להיות מקסימה זה להיות קוסמת.


לפני שנים רבות, היתה לי רתיעה עזה ממורים, מורות וכל מי שילמד אותי משהו חדש. מאיפה שאני הגעתי, אסור היה להיות מושפעת. ביחד עם יכולת למידה פנומנלית ותחומי ענין בלתי נגמרים, הרגשתי שאפשר לחיות ללא השפעה ממורים וחלילה לא להיגרר לאיזה תחום שישפיע עלי.
כל זאת בזמן שאני גדלה בבית של אמא וסבתא מכשפות, ריפוי טבעי והילינג הן דרכי חיים יומיומיות, וטלפתיה היא דרך תקשורת מובנת לחלוטין. 
אני נצר למכשפות, אבל ליבי היה סגור ומפוחד.
עד שהלכתי בגיל 27 ללמוד קורס דולות אצל מורה לימימה מתוקה וחכמה, שלימדה אותי את סוד המילה השפעה – לאפשר לשפע לברך את חייך ולתת למישהו אחר את הזכות לפתוח אצלי עוד שער לשפע.
זה היה מזמן. מאז עברתי לשיטה אחרת: אני מוצאת את המורה שלי ומודיעה להם שאני תלמידה שלהם מעכשיו.
מורתי המופלאה ליוגה נשית ולחיים עצמם מסיימת כל סשן בברכה לכל המורים שלנו. רגע אחד בשבוע שבו אני מעמידה אל מול עיני את כל אותם מופלאים שהשפיעו שפע רב על חיי ועל הקוסמת שהסכמתי להתגלות בתמיכתם.
אחת המורות שאימצתי לחיי כמנטורית, העניקה לי מתנה של אמון מלא במסלול החיים. בשבוע שהתחיל קורס המטפלים שלה, עברתי פרידה כואבת מאיש שאהבתי מאד, קבוצה שהתחלתי ללמד התפרקה, מצבי הכלכלי היה איום ונורא, הבריאות שלי היתה בקרשים, התקשיתי לקבל עזרה, לא ידעתי איך אשלם בכלל ואיך אעמוד בלימודים כרגע במצב נפשי איום שכזה.

את מה שפחדתי עד מוות לשלם בתחילת הלימודים, שילמתי בשפע בטחון ושמחה בסופו. למה? כי קסמים קורים כשמסכימים ללמוד.
אהבה
בריאות
שפע
כסף
שמחה פשוטה
אומץ לב
וידיעה פנימית ברורה שאת תמיד מוקפת ריפוי.
ואני, שלעסק שלי קראתי ביטוי וריפוי לפני המון זמן, הסכמתי סופסוף לשחות בתוך הריפוי ולהשפיע מהשפע שלי הלאה.

מנטורית ותלמידה

כמו נשימה – אחרי השאיפה פנימה, זה הזמן להוציא מעצמך לעולם

כשכתבתי את "המדריך לבניה ושיווק סדנה" הכנסתי פרק שלם על כסף ותמחור, הנה קטע קטן מתוכו:

"דרך מרכזית וחשובה בשמירה על חיי שפע ויחסים טובים עם כסף: תתרמי. תמיד. לא רק כסף הוא תרומה. בייחוד אם כל ההכנסות שלך בעולם הן 5000 ש"ח, קשה להוציא לתרומה כל שקל נוסף. לכן יש אפשרויות נפלאות ורבות לתרום (זכרי את העקרון של לתת תמיד יותר ממה שאת מקבלת). תרומה של בגדים וחפצים מיותרים לויצ"ו או לעמותות, לתת שעת התנדבות, לייעץ בתחומך לאדם אחד (כך נולד הספר הזה, משיחות טלפון עם נשים שביקשו את עצתי), בסדנאות שלי יש תמיד משתתפת אחת בדאנה (תשלום שהוא לפי רצון הלב ואינו מותנה בסכום כלשהו), את יכולה לתרום תשורות לקמפיין הדסטארט שאכפת לך ממנו. דאגי שחלק מהעשייה שלך תמיד יהיה בדרך של תרומה מרצון. היי יצירתית ומצאי את הדרך הנכונה לך."

הרבה מההתפתחות העסקית והאישית שלי קיימת בזכות תרומות שהסכמתי לקבל. כשלא היה לי כח לחשוב יום אחד קדימה וכשלא היה לי כסף למחיה. זוהי זרימה תמידית שמתקיימת בתוכנו – לקבל – להוקיר תודה על כך – להעביר את זה הלאה – לקבל שוב (כסף, עזרה, אהבה, מחמאה) – להזכר שכולם זקוקים לכך – לתת החוצה.
בדיוק כמו כל פעולה גופנית שלנו, החיים מורכבים מכניסות ויציאות, שאיפה ונשיפה, פנימה והחוצה. שני אלמנטים שמזינים אחד את השני ולא ניתן באמת לחיות רק עם כיוון אחד.
כמו הבלוג הזה (: והשיטה של ביטוי וריפוי – החיים העסקיים, הרגשיים והיצירתיים שלנו מורכבים מהשראה (מה שנכנס אלינו מבחוץ), מאינטואיציה (מה שנובע מתוכנו) וביטוי מלא (מה שיוצא מאיתנו החוצה לעולם).

אהבת?
שתפי את כל הטוב הזה!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.